Więcej niż biblioteka

Mariola Talewicz

Abstrakt


Miejsce na wszystko, miejsce dla wszystkich, wszystko na miejscu. Oświęcimska Biblioteka z wizją, jest przykładem na pozytywne zmiany zachodząc w bibliotecznych przestrzeniach. Biblioteki XXI wieku muszą przeobrażać się w centra życia społecznego i kulturalnego społeczności lokalnej. Nie mogą być już tylko wypożyczalnią książek. Biblioteka publiczna, niezależnie od tego gdzie się znajduje: w małym miasteczku, na wsi czy wielkim mieście ma być miejscem dla wszystkich i dla każdego; mabyć miejscem spotkań, wymiany myśli, rozwoju, wypoczynku.. GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu jest, więc funkcjonalną i inteligentną placówką oraz trwałą platformą międzykulturowych i międzypokoleniowych działań, realizujących potrzeby intelektualne, kulturalne, emocjonalne i integracyjne społeczności. Wspieramy w ten sposób rozwój naszej lokalnej społeczności poprzez otwarty, bezpłatny dostęp do informacji i wiedzy. Poprzez za-stosowanie nowych technologii komunikacyjnych i informacyjnych oraz niekonwencjonalne działania kierowane do naszych użytkowników stajemy się niezbędnym elementem utrwalania więzi społecznych.


Słowa kluczowe


biblioteka; biblioteka publiczna; galeria książki; biblioteka wzorcowa

Pełny tekst:

PDF

Bibliografia


MELLER, M. Pozytywnego coś. Wprost 2011 nr 29 s. 1484.

Miejska Biblioteka Publiczna — Galeria Książki w Oświęcimiu [on-line]. [Dostęp 15.11.2012]. Dostępny w World Wide Web: http://mbp-oswiecim.pl.

WOJCIECHOWSKI, J. Podstawy pracy z czytelnikiem. Warszawa: SBP, 1991. ISBN 978-83-900-0422-8.

WOŹNIAK-KASPEREK, J., FRANKE, J. (red.). Biblioteki cyfrowe: projekty, realizacje, technologie. Warszawa: SBP, 2007. ISBN 978-83-893-1672-1.